“Telewizyjne tradycje świąteczne”

Jak co roku w okresie świątecznym, nasze polskie stacje telewizyjne nie zapominają o swojej samozwańczej tradycji. Wśród świątecznej krzątanina i ogólnego przejedzenia, gdzieś tam w tle  nieprzerwanie słychać szmery dochodzące z ekranów telewizorów.

 

I oto znów minął rok, a wraz z nim nadeszły kolejne święta Bożego Narodzenia. Znów najemy się ponad nasze możliwości, znów wysiedzimy swoje przy stole, i zapewne znów postanowimy, że od przyszłego roku porządnie się za siebie bierzemy.

 

Z pomocą przychodzi nam telewizja, a w niej wszystko, czego dusza zapragnie! Począwszy od relacji ze śpiewania kolęd w Krakowie, a skończywszy na znanych i lubianych, czyli niemalże zwyczajowych już hitach świątecznego salonu. I to one dzisiaj wybiją się na pierwszy plan!

 

23 grudnia, czyli w zwycięzcy w przedbiegach

 

Można by rzec, że telewizyjne święta zaczynają się już w piątkowych wieczór. W przebiegach wygrywa stacja TVN i Harry Potter i kamień filozoficzny. Równo o godzinie 20:00 miłośnicy młodego czarodzieja znów poczują magię… świąt! Natomiast o godzinie 21:35 na antenie TVP1 znów zagości dobrze znany nam obraz – Karol, człowiek, który został papieżem.

Stacja POLSAT przygotowała za to propozycję dla nieco młodszych widzów – Ralph Demolka to animacja prosto od Walta Disneya.

 

24 grudnia, czyli filmowy maraton czas zacząć!

 

Na czas tuż po wigilijnej gwiazdce, stacje telewizyjne przygotowały ciekawe odskocznie od rodzinnego biesiadowania. Wigilijny, filmowy “after” rozpoczyna się już o godzinie 20:00 na kanale TVN. Tam też fani przygód Shreka będą mogli obejrzeć swojego zielonego ogra w produkcji zamykającej serię. W kontrze staje POLSAT z kultowym już obrazem Kevin sam w domu. Chwilę po godzinie 20:00, kanał TVP2 proponuje nam komedię amerykańską, amerykańskiej produkcji – Powiedz tak.

 

Dla wytrwałych filmoholików, TVP2 – jeszcze na deser – przygotowało projekcję Córki prezydenta, POLSAT – Świąt last minute, natomiast TVN postawił na Sposób na teściową. Produkcje te to filmy zabawne i lekkie – idealne do relaksu po wyczerpującym dniu przygotowań i ucztowania!

 

25 grudnia, czyli czas na największe klasyki kina!

 

Jeśli myśleliście, że pierwszy dzień świąt niczym was już nie zaskoczy, to muszę was pozytywnie zaskoczyć! Telewizja POLSAT znów stawia na animację – Epoka lodowcowa: Mamucia gwiazdka może zebrać przed odbiornikami zarówno młodszą widownię, jak i tę nieco starszą. Za to TVN prezentuje swoim widzom kultową już komedię akcji w reżyserii Roberta Schwentke – Red.

 

26 grudnia, czyli coś jeszcze dla najwytrwalszych!

 

Drugi dzień świąt to powrót do przeszłości. Telewizja POLSAT o godzinie 13:05 przypomni nam Koszmarnego Karolka, który zdobył miliony widzów na całym świecie. Niemalże tuż po tym francuskim klasyku, będzie mogli ponownie obejrzeć Kevina samego w domu po raz czwarty. Tradycją staje się także świąteczna emisja Listów do M. – tym razem na TVN-ie, o godzinie 20:00

 

Ten polski hit roku 2011 zamyka już zestawienie najciekawszych filmów wyświetlanych na ekranach telewizorów w te święta. Wszystkich zawiedzionych tą playlistą – pragnę uspokoić. Pomimo tego, że nie obejrzymy w tym roku ani Love actually (To właśnie miłość), ani Holiday, to wciąż mamy szansę na naprawdę rodzinne, spokojne i… filmowe święta Bożego Narodzenia! Niech pierwsza gwiazdka na niebie zwiastuje nam przyszłoroczne premiery filmowe!

Julia Hebdzyńska

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.